Polsko-Niemiecka Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego Regionu Zachodniego w Zielonej Górze 09-10.01.2016r

 

W dniach 9-10.01.2016r. w Drzonkowie odbyła się kolejna III Polsko-Niemiecka Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

Drzonków to piękny ośrodek sportu i rekreacji dostosowany do standardów europejskich gdzie corocznie korzystamy na organizację wystawy z obszernej klimatyzowanej hali tenisowej.

Nasi goście wystawy mogą korzystać z basenu, sauny, tanich noclegów, a nawet jazdy konnej.

Kilka danych o wystawie.

W wystawie uczestniczyło 100 wystawców z Polski i Niemiec, którzy pokazali 1170 gołębi rasowych i 103 sztuki drobiu ozdobnego. Pokazano 83 rasy gołębi i 13 ras drobiu ozdobnego. Gołębie i drób prezentowane były w doskonałych warunkach wystawowych, a ich oceną zajmowała się komisja  sędziowska z przewodniczącym Waldemarem Kosickim.

Trzeba zaznaczyć, że w ramach wystawy odbyła się Specjalistyczna  Wystawa Gołębi  Rasy Niemiecki Wystawowy. Jest to już kolejna wystawa organizowana przez zielonogórskich hodowców tej rasy, którzy tworzą silną grupę znaczącą w kraju.

Zwycięzcą tej wystawy został Mateusz Głyda, a wyróżnienia otrzymali : Paweł Olichwer, Zbigniew Kąkolewski oraz Mirosław Tomczyk.

Zwycięzca hod.Mateusz Głyda

Zwycięzca hod.Mateusz Głyda  

Wyróżniony hod.Paweł Olichwer

Wyróżniony hod.Paweł Olichwer

 Wyróżniony hod. Zbigniew Kąkolewski

Wyróżniony hod. Zbigniew Kąkolewski

Wyróżniony hod. Mirosław Tomczyk

Wyróżniony hod. Mirosław Tomczyk

 

 

 

W  ramach tej wystawy odbył się też konkurs ras krótkodziobych klubu z Renic, któremu przewodniczył hod. Bronisław Rubaszewski.

Zwycięzcami  tego konkursu  zostali: Józef Szumigała – Krótkodzioby Polski Staluch i Ryszard Karczewski – Mewka Polska.

 

Zwycięzca 97p. hod. Józef Szumigała

Zwycięzca 97p. hod. Józef Szumigała  

Zwycięzca 96p. hod. Ryszard Karczewski

Zwycięzca 96p. hod. Ryszard Karczewski

W konkursie głównym, który jest organizowany corocznie „Best in show”  – Najlepszy z najlepszych wybrany decyzja sędziów został piękny Stawak Śląski hod. Ryszarda Kaczmarka. Jego zwycięska kolekcja uzyskała imponujący rezultat: 386punktów.

487

Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie miłośników ptactwa . Zwiedziło ją ponad 2000 osób.

Na zakończenie wręczono nagrody zwycięskim hodowcom. Wystawę zaszczycił swoją obecnością Prezes PZHGR i DI Jan Pajka, który podziękował za dobrą organizację wystawy i wręczył nagrody wyróżnionym hodowcom.

Prezes Jan Pajka wręcza puchar hod. J. Szumigale

Prezes Jan Pajka wręcza puchar hod. J. Szumigale    

Stanisław Jokwert z Departamentu Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego wręcza puchar hod.A.Marczykowi

Stanisław Jokwert z Departamentu Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego wręcza puchar hod.A.Marczykowi

 

 

 

 

50 – lecie Zielonogórskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego

IMG_3642

W czasie wystawy obchodziliśmy bardzo ważną dla nas uroczystość:

50 – lecie powstania zielonogórskiego Związku

1

Twórcą i organizatorem zielonogórskiego Związku był Kazimierz Gołębiewski.Postać znacząca, potrafiąca skupić wokół siebie miłośników gołębi rasowych i drobiu ozdobnego. Był Prezesem Zarządu przez 33 lata. Z tego założycielskiego Zarządu żyje jedynie nasz znakomity kolega, wieloletni Prezes Jerzy Szczurowski, którego wspomnienia zamieściliśmy w Katalogu Wystawy.

Prezes Jurek Szczurowski

Prezes Jurek Szczurowski

Uroczystość  50 – lecia obchodziliśmy w Klubie w Drzonkowie.

IMG_3361

Czujemy się bardzo zaszczyceni tym, że na naszą uroczystość przybył Zarząd Polskiego ZHGR i DI z Prezesem Janem Pajką oraz Zarządy Regionu Zachodniego ze Szczecina, Bydgoszczy, Gorzowa Wielk., Rawicza, Włocławka i Wrocławia.

Otrzymaliśmy wiele słów uznania i podziękowań od kolegów hodowców z Kraju. Gratulacje otrzymaliśmy od Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbiety Polak oraz Dyrektora ODR w Kalsku Zbigniewa Żywienia.

My ze swojej strony przekazaliśmy pamiątkowe medale 50-lecia zarówno naszym gościom jak również zasłużonym hodowcom naszego Związku.

WP_20160221_005

Cała uroczystość odbywała się w serdecznej i życzliwej atmosferze.

Do tańca przygrywał Cygański zespół Zorba, a uczestnicy zajadali się pieczonym dzikiem.

Jako gospodarze bardzo dziękujemy za tę atmosferę, uczestnictwo i docenienie pracy organizacyjnej i hodowlanej członkom zielonogórskiego Związku. Życzymy wszystkim hodowcom w Kraju kolejnych leci pracy i zadowolenia.

Ignacy Bazan