Kalsk – XXV Targi Rolnicze AGRO-TARG 2018

Korzystając z zaproszenia Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego hodowcy zielonogórskiego Związku zorganizowali prezentację gołębi rasowych, drobiu ozdobnego i królików na XXV Targach Rolniczych AGRO-TARG w Kalsku.
Prezentacja odbyła się na terenach parkowych LODR-u przy wspaniałej pogodzie, gdzie duże drzewa osłaniały nas i zwierzęta przed słońcem (temperatura dochodziła do 30 stopni). W pokazie wzięło udział kilkunastu hodowców za co w zamian otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy. W trakcie spotkania tradycyjnie już były serwowane kiełbaski i kaszanka z grilla oraz zimne i ciepłe napoje. Nasza prezentacja cieszyła się dużą frekwencją w szczególności rodzin z dziećmi.
Miłą niespodzianką była obecność na pokazie kolegów z poznańskiego Związku między innymi kol. W. Spychała, K. Kanicki, J. Pawliczak oraz zaprzyjaźnieni hodowcy z Niemiec. Wszystkich zaprosiliśmy do naszego stoiska na poczęstunek i miłe dyskusje o hodowli i nie tylko.
Bardzo miłym i wzruszającym momentem spotkania było wręczenie pamiątkowej płaskorzeźby ufundowanej przez hodowców naszego Związku dla już byłego Prezesa Ignacego Bazana.
Było to podziękowanie kolegów hodowców za super Prezesowanie przez 2 kadencje 2010-2018r.naszemu Związkowi. Płaskorzeźbę wykonał na nasze zamówienie kolega Stanisław Projs. Padło wiele miłych słów i wspomnień z ust nowego Prezesa Adama Orzechowskiego oraz kolegów.
Do zobaczenia na jesiennym Kiermaszu Ogrodniczym.
Adam Orzechowski.